10- پرسش مهم که بایدهر معلم برای کارایی بهتر روزانه از خود بپرسد.

10 پرسش مهم که بایدهر معلم برای کارایی بهتر روزانه از خود بپرسد.

10 پرسش مهم که بایدهر معلم برای کارایی بهتر روزانه از خود بپرسد.

این پرسش ها به معلم پیشتاز کمک می‌کند که یک روز عالی با کارایی و انرژی بالا داشته باشد.

 

10 پرسش مهم که بایدهر معلم برای کارایی بهتر روزانه از خود بپرسد.

1- امروز بهترین لحظات من چه بود؟ و چگونه می‌توانم لحظات بیشتری شبیه را شبیه‌سازی کنم؟

این سؤال یک عالی برای شروع کار است زیرا تضمین می‌کند تا مغز شما شروع به یادداشت جنبه‌های مثبت کند. به این لحظه ایی فکر کنید که آن را با دانش آموزان یا همکارانتان تجربه کردید؟ و چطور می‌توانید آن را غنی‌سازی کنید؟ هنگامی‌که شما در حال رفتن به رختخواب هستید، فکر کنید چگونه این اتفاق افتاد و چگونه می‌توانید تجربیات مشابهی را که ممکن است داشته باشید.

2- لحظه‌ی چالش‌برانگیز من بود و چرا؟ چگونه می‌توانم در لحظات بعدی جوابگو باشم؟

پرسیدن این سؤال ممکن است مشکل باشد چون به خاطر آوری آن ممکن است وقت‌گیر باشد، اما به شما این امکان را می‌دهد تا به‌طور مختصر در مورد آن صحبت کنید. و از آن فرصتی برای یادگیری بیشتر استفاده کنید.

3- آیا دانش آموزان من در کلاس درس شادبودند؟ اگرنه، چطور می‌توانم این رویه را تغییر دهم؟

یادگیری یک سفر است که دانش آموزان باید هرروز از آن لذت ببرند، زیرابه این دلیل است که یادگیری مادام‌العمر اتفاق می‌افتد. اگر دانش آموزان در کلاس شما لحظات عالی و جذابی داشته باشند و لحظه‌ها را شمارش می‌کنند تا دوباره به کلاس شما بازگردند. این کار را می‌توانید با به چالش کشیدن آن‌ها با فعالیت‌هایی که با طبیعت خلاق و جذاب خودتآن‌همراه با تجارب و مسائل مربوط درستان تغییر دهید.

4- امروزه خلق‌وخوی من با دیگران چطور بود و چگونه می‌توانم آن را بهبود دهم؟

به نظر شما چرا این‌یکی از مهم‌ترین سؤالات است؟ ازآنجاکه کل حرفه شما بر اساس تعامل با دیگران،در تمام‌روز و هرروز است. درنتیجه، بازخوردی که شما تجربه می‌کنید، نتیجه همه کارهایی است که شما انجام می‌دهید و همه با شما صحبت می‌کنند. بازخورد در مورد چگونگی تعاملات شما و چگونگی بهبود آن‌ها.
5- امروز با دیگران چگونه ارتباط برقرار کردم و چگونه می‌توانم این کار را بهتر انجام دهم؟
این سؤال همراه با یکی از موارد قبلی مطرح می‌شود. بازهم یادآور می‌شویم که تدریس حرفه‌ای است، که مبتنی بر ارتباط مؤثر است. این‌یکی از آن مهارت‌هایی است که ما در تمام طول این سالها با آن ارتباط برقرار کرده‌ایم. بهترین کار این است نقاط قوت و ضعف خودمان را همیشه به خاطر داشته باشیم.

6- چگونه دانش‌آموزانم امروز تعجب کردم؟

ما با ارائه این سؤال از معلمان می‌خواهیم تا درروند تدریس کارهایی را انجام دهند تا یادگیری را آسان کنند و با یاددادن روش‌های تاره دانش آموزان را متعجب و خوشحال کنند و معلمان زمانی که در این مسیر گام برمی‌دارند روند یادگیری لذت‌بخش‌تر می‌شود.

7- چگونه امروز از همکارانم حمایت کردم و چگونه این کار را ادامه خواهم داد؟

تدریس برای همه ما، یک کار دشوار است و همه ما در آن باهم هستیم. بعضی از شما زمان‌های چالش‌برانگیز را بهتر از دیگران تحمل می‌کنید. از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربیاتمان می‌توانیم به دیگران در امر تدریس کمک کنیم.

8- بزرگ‌ترین موانع برای بهبود عمل من چیست و چگونه می‌توانم آن‌ها را برطرف کنم؟

همان‌طور که شما به پیشرفت حرفه‌ای خود ادامه می‌دهید، همیشه موانعی در مسیر پیشرفت شما وجود دارد. زمان، دشمن همه معلمان است. معمولاً راهی برای توسعه مهارت‌های خود با برنامه‌ریزی دقیق وجود دارد که آن‌هم شرکت در همایش‌ها و هم‌اندیشی‌ها می‌باشد.

9- امروز برای خودم چه‌کاری انجام دادم و چرا این کارها مهم است؟

چیزی که بسیاری از معلمان به‌اندازه کافی انجام نمی‌دهند این است که از خود مراقبت کنند. این قابل‌درک است زیرا روزها شما به نیازهای دیگران پاسخ می‌دهید. بااین‌وجود، تا حد امکان تلاش کنید تا وقت خود را برای رفع نیازهای خود سپری کنید در هنگام رفع نیازهای خودتان دانش آموزان، همکاران باغ شما همراه خواهند بود.

10- من می‌خواهم برای دیگران الگو باشم؟

در پایان وقت کاری، دانش آموزان و همکارانی که روز را با شما سپری کرده‌اند شمارا بااخلاق و رفتارتان به خاطر خواهند داشت زیرا شما الگوی عالی برای آن‌ها خواهید بود زیرا شما مناسب‌ترین فرد برای آن‌ها در محل کاریتان هستید که منبع الهام برای سایرین هستید .
همیشه سعی کنید بهترین فرد باشید و برای انجام آن شروع به تغییر خودتان برای بهترین بودن بکنید و شما می‌توانید با تمرین روش تدریس‌های برتر و شرکت در دوره‌های آموزشی برای بهتر شدن گام بردارید
این پرسش‌ها، فقط پرسش‌های خودآزمایی نیست بلکه با ارائه این پرسش‌ها به ما یادگیرندگان کمک می‌کنیم تا بهترین تجربه را داشته باشند.
پس همیشه کنجکاو، مشتاق و بهتر از دیروز باشید

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*

  50% تخفیف برای امروز!

  شما می توانید با وارد کردن ایمیل خودتان یک کوپن تخفیف پنجاه درصدی  دریافت نمایید.
  همین الان کوپن را می خوام
  دوستان ایمیل شما نزد ما امانت است و ما فقط گاهی برای شما ایمیل می زنیم! پس خیالتان راحت !
  close-link